Dom Pomocy Społecznej w Zawierciu
STRONA GŁÓWNA O NAS HISTORIA DOMU ARTYKUŁY TERAPIA USŁUGI OPIEKUŃCZE GALERIA DANE ADRESOWE RODO 01/11/2020
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
O NAS
HISTORIA DOMU
ARTYKUŁY
TERAPIA
USŁUGI OPIEKUŃCZE
GALERIA
DANE ADRESOWE
Forum
Zasady kierowania do DPS

Linki do ciekawych stron
Kontakt z adminem
Szukaj
-
Dom Pomocy Społecznej w Zawierciu przeznaczony jest dla osób przewlekle psychicznie chorych. 

Dom jest placówką całkowicie otwartą. Większość mieszkańców ma możliwość nieskrępowanego poruszania się poza jego obrębem. Daje to szansę na swobodną realizację osobistych planów i zamierzeń.

Mieszkańcy zapewnioną mają szeroką ofertę spędzania czasu wolnego. Są to zajęcia terapeutyczne, koła zainteresowań, gazetki, spotkania rodzinne w których szczególne miejsce zajmuje tradycyjny coroczny „Piknik Rodzinny”, wystawy artystyczne, koło gospodyń czy uczestnictwo w wielu wycieczkach i spotkaniach integracyjnych ze środowiskiem lokalnym jak i innymi niepełnosprawnymi.

Dom usytuowany jest na obrzeżach miasta przy ulicy Rzemieślniczej 9, jednej z głównych ulic dojazdowych do mieszczącego się w sąsiedztwie szpitala powiatowego.

  Dodane przez arkzawiercie dnia listopad 19 2012 14:33:12 0 Komentarzy ˇ 1057 Czytań Drukuj 
Terapia
Priorytetem w pracy terapeutycznej jest indywidualne podejście do potrzeb, oczekiwań, zainteresowań mieszkańca. Terapeuci proponują domownikom różnorodne formy aktywności, psycholog oferuje opiekę psychologiczną i psychoterapię indywidualną.

Promujemy wśród domowników aktywny styl życia dostosowany do osobistych preferencji i możliwości. Naszym celem jest stymulowanie, wyzwalanie i podnoszenie sprawności, umiejętności mieszkańców w zakresie samoobsługi, kontaktów interpersonalnych, planowania wolnego czasu, uczestnictwa w życiu kulturalnym, społecznym, samorządowym Domu.

Terapia obejmuje szeroki pakiet propozycji zajęć plastycznych, manualnych, ruchowych, muzyczno-relaksacyjnych, porządkowych, kulinarnych, biblioterapię. Aranżowane są spotkania towarzyskie przy kawie, herbacie, wieczorki kulinarne. Organizowane są wyjścia do kawiarni, kina, pizzerii, smażalni ryb, do biblioteki, po zakupy, do lasu.

  Dodane przez arkzawiercie dnia listopad 28 2012 13:01:18 0 Komentarzy ˇ 1050 Czytań Drukuj 
Usługi opiekuńcze
Dom świadczy usługi opiekuńcze, obejmujące pomoc w zaspokojeniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę, pielęgnację oraz kontakty z otoczeniem. Dom zapewnia całkowitą, całodobową pomoc w czynnościach życia codziennego i wsparcie psychiczne.

Naszym celem jest wszechstronna i indywidualna pomoc mieszkańcom przy zachowaniu samodzielności, umożliwieniu rozwoju osobowości, utrzymaniu kontaktu z rodziną, przyjaciółmi oraz integracji ze środowiskiem lokalnym.

Mieszkańcy mają możliwość korzystania z usług rehabilitacyjnych (masaże, ćwiczenia usprawniające i relaksacyjne oraz zabiegi fizykoterapeutyczne).
W celu podniesienia sprawności i zachowania aktywności fizycznej do dyspozycji mieszkańców znajduje się sala ćwiczeń wyposażona w sprzęt rehabilitacyjny, gimnastyczny i fizykoterapeutyczny.

Usługi opiekuńcze świadczone są w odniesieniu do indywidualnego mieszkańca przy jego współudziale, dostosowane do potrzeb i możliwości, ponieważ każdy mieszkaniec jest indywidualnością i wraz ze swoim przyjściem do Domu wnosi własne niepowtarzalne wartości.

  Dodane przez arkzawiercie dnia listopad 28 2012 13:00:37 0 Komentarzy ˇ 1005 Czytań Drukuj 
Zasady kierowania do DPS
Osoba ubiegająca się o przyjęcie do domu pomocy społecznej powinna zgłosić się do ośrodka pomocy społecznej właściwego dla miejsca zamieszkania zainteresowanego.

Pracownik socjalny OPS na wniosek osoby zainteresowanej przeprowadzi wywiad środowiskowy w miejscu zamieszkania wnioskodawcy oraz zbierze niezbędną do umieszczenia w DPS dokumentację.

Ośrodek pomocy społecznej wydaje decyzję administracyjną o przyznaniu lub odmowie przyznania świadczenia w formie skierowania do domu pomocy społecznej.

W razie niemożności umieszczenia w dps z powodu braku wolnych miejsc, powiadamia się osobę o wpisaniu na listę osób oczekujących oraz o przewidywanym terminie oczekiwania na umieszczenie w dps.

Rejestr osób oczekujących na umieszczenie w naszym Domu prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu tel. 326 710 748
  Dodane przez arkzawiercie dnia listopad 28 2012 12:51:11 0 Komentarzy ˇ 1061 Czytań Drukuj 
---
przejdź do BIP
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Poczta dps
służbowe konta mailowe - logowanie
arkzawiercie 2011
314778 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.6 © 2003-2005 | Infused by:

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu