Usługi opiekuńcze
Dodane przez arkzawiercie dnia Listopad 28 2012 13:00:37
Dom świadczy usługi opiekuńcze, obejmujące pomoc w zaspokojeniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę, pielęgnację oraz kontakty z otoczeniem. Dom zapewnia całkowitą, całodobową pomoc w czynnościach życia codziennego i wsparcie psychiczne.

Naszym celem jest wszechstronna i indywidualna pomoc mieszkańcom przy zachowaniu samodzielności, umożliwieniu rozwoju osobowości, utrzymaniu kontaktu z rodziną, przyjaciółmi oraz integracji ze środowiskiem lokalnym.

Mieszkańcy mają możliwość korzystania z usług rehabilitacyjnych (masaże, ćwiczenia usprawniające i relaksacyjne oraz zabiegi fizykoterapeutyczne).
W celu podniesienia sprawności i zachowania aktywności fizycznej do dyspozycji mieszkańców znajduje się sala ćwiczeń wyposażona w sprzęt rehabilitacyjny, gimnastyczny i fizykoterapeutyczny.

Usługi opiekuńcze świadczone są w odniesieniu do indywidualnego mieszkańca przy jego współudziale, dostosowane do potrzeb i możliwości, ponieważ każdy mieszkaniec jest indywidualnością i wraz ze swoim przyjściem do Domu wnosi własne niepowtarzalne wartości.