Dom Pomocy Społecznej w Zawierciu
STRONA GŁÓWNA O NAS HISTORIA DOMU ARTYKUŁY TERAPIA USŁUGI OPIEKUŃCZE GALERIA DANE ADRESOWE RODO 01/11/2020
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
O NAS
HISTORIA DOMU
ARTYKUŁY
TERAPIA
USŁUGI OPIEKUŃCZE
GALERIA
DANE ADRESOWE
Forum
Zasady kierowania do DPS

Linki do ciekawych stron
Kontakt z adminem
Szukaj
Terapia
Priorytetem w pracy terapeutycznej jest indywidualne podejście do potrzeb, oczekiwań i zainteresowań mieszkańca. Terapeuci proponują domownikom różnorodne formy aktywności, psycholog oferuje opiekę psychologiczną i psychoterapię indywidualną.

Promujemy wśród domowników aktywny styl życia dostosowany do osobistych preferencji i możliwości. Naszym celem jest stymulowanie, wyzwalanie i podnoszenie sprawności, umiejętności mieszkańców w zakresie samoobsługi, kontaktów interpersonalnych, planowania wolnego czasu, uczestnictwa w życiu kulturalnym, społecznym, samorządowym Domu.

Terapia obejmuje szeroki pakiet propozycji zajęć plastycznych, manualnych, ruchowych, muzyczno- relaksacyjnych,porządkowych, kulinarnych, biblioterapię. Aranżowane są spotkania towarzyskie przy kawie, herbacie,wieczorki kulinarne. Organizowane są wyjścia do kawiarni, kina, pizzerii, smażalni ryb, do biblioteki, po zakupy, do lasu.

Integracja i współpraca ze środowiskiem lokalnym pozwala zaistnieć mieszkańcom w społeczności miasta. Domownicy biorą udział w spotkaniach integracyjnych, imprezach rekreacyjno- turystycznych i kulturalnych organizowanych przez miasto i instytucje pomocowe.

W Domu działa zespół wokalny „ Biesiada przyjaciół”, który prezentuje swój repertuar na festiwalach piosenki niepełnosprawnych artystów. Mieszkańcy utalentowani plastycznie biorą udział w konkursach plastycznych, zdobywają nagrody i wyróżnienia.

W kalendarzu imprez naszego domu stałe miejsce zajmują coroczne spotkania z rodzinami, które nazwaliśmy „Piknikiem Rodzinnym”. Jest to impreza integracyjna, na której spotykają się i bawią domownicy i ich bliscy zaprzyjaźnione placówki pomocowe, przedstawiciele starostwa i miasta.


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
---
przejdź do BIP
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Poczta dps
służbowe konta mailowe - logowanie
arkzawiercie 2011
314737 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.6 © 2003-2005 | Infused by:

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu