Dom Pomocy Społecznej w Zawierciu
STRONA GŁÓWNA O NAS HISTORIA DOMU ARTYKUŁY TERAPIA USŁUGI OPIEKUŃCZE GALERIA DANE ADRESOWE RODO 01/11/2020
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
O NAS
HISTORIA DOMU
ARTYKUŁY
TERAPIA
USŁUGI OPIEKUŃCZE
GALERIA
DANE ADRESOWE
Forum
Zasady kierowania do DPS

Linki do ciekawych stron
Kontakt z adminem
Szukaj
USŁUGI OPIEKUŃCZE
Dom Pomocy Społecznej jest placówka zapewniającą kompleksowe wsparcie osobom przewlekle psychicznie chorym, osobom niesprawnym, którym nie można udzielić odpowiedniej pomocy w środowisku.

Dom świadczy usługi opiekuńcze, obejmujące pomoc w zaspokojeniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę, pielęgnację oraz kontakty z otoczeniem. Dom zapewnia całkowitą, całodobową pomoc w czynnościach życia codziennego i wsparcie psychiczne.

Naszym celem jest wszechstronna i indywidualna pomoc mieszkańcom przy zachowaniu samodzielności, umożliwieniu rozwoju osobowości, utrzymaniu kontaktu z rodziną, przyjaciółmi oraz integracji ze środowiskiem lokalnym.

Usługi dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności świadczone są przez personel ze specjalistycznym przygotowaniem zawodowym (pielęgniarki, opiekunów, fizjoterapeutów, fryzjera, pokojowe).

Motywem naszych działań jest realizacja nadrzędnych wartości takich jak: godność, niezależność, intymność, prywatność i poufność informacji.

Usługi opiekuńcze świadczone są w odniesieniu do indywidualnego mieszkańca przy jego współudziale, dostosowane do potrzeb i możliwości, ponieważ każdy mieszkaniec jest indywidualnością i wraz ze swoim przyjściem do Domu wnosi własne niepowtarzalne wartości.

W ramach zabezpieczenia zdrowotnego Dom współpracuje z lekarzem pierwszego kontaktu, psychiatrą i innymi specjalistami stosownie do potrzeb i stanu zdrowia psychicznego i fizycznego mieszkańca.

Ponadto mieszkańcy mają możliwość korzystania z usług rehabilitacyjnych (masaże, ćwiczenia usprawniające i relaksacyjne oraz zabiegi fizykoterapeutyczne).

W celu podniesienia sprawności i zachowania aktywności fizycznej do dyspozycji mieszkańców znajduje się sala ćwiczeń wyposażona w sprzęt rehabilitacyjny, gimnastyczny i fizykoterapeutyczny.

Zajęcia rehabilitacyjne prowadzone są również stosownie do potrzeb i możliwości fizycznych mieszkańca na oddziałach i przy łóżku osób leżących.

Dom zapewnia pomoc w zaopatrzeniu w sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
---
przejdź do BIP
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Poczta dps
służbowe konta mailowe - logowanie
arkzawiercie 2011
314735 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.6 © 2003-2005 | Infused by:

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu